13 Mart 2010 Cumartesi

Beşir'den Kanka Olur Mu? Behlül Buna Bozulur Mu?


Toprağı bol olsun Halit Ziya Usta'nın, kadın erkek ilişkilerine tuttuğu projektör günümüzü de aydınlattığı için. Ama Kanal D sayesinde zaten kemikleri sızım sızım sızladığı için bir iki kelam da ben etsem farketmez. İlişkiler düğümündeki karakterlerin kişiliklerini oluşturmuş oluşturmasına da önemli bir şeyi atlamış kanımca; Kadın denen canavarın üstün sezgi kabiliyetini.

Sağır sultan bile Beşir'in Nihal'e hasta olduğunu duymuşken, sorarım size kızlar, Nihal gerzeği nasıl anlamaz? Yani Halit Usta, onca gemici düğümünü atmışsın da, Nihal karakterini niye uzaylı gibi yarattın? O da bir kadın değil mi? Kadınlar cin değil mi? Zekamız yedi cihanın korkulu rüyası değil mi? Değil mi Usta?? Bir Nihal vardı da hayatında, gözlerini kör mü etti cadı? Ah Usta ah..

Etrafınızda sizin için pervane olan bir adam olacak. Gözlerinizin içine kah şevkatle kah şehvetle bakacak, doğum gününüzde odanızın kapısına mütevazı ama romantik hediyeler bırakacak, sizi başkasıyla gördüğünde anasından emdiği süt burnundan gelecek de herifin dibinin düştüğünü anlamayacaksınız.

Kadın kısmı kimden gelirse gelsin ilgiden hoşlanır. Bir kadının arkadaşının ona olan hislerini anlamadığını iddia etmesinin tek sebebi olabilir, o ilgiyi kaybetmemek! Böyle kadınlar ilginin geldiği kaynağa aynı hislerle ilgi göstermiyor olsa da, ilgiyi kaybettiği anda özgüveninde bir çöküş yaşayacaktır. Kimse olmasa da ilginin kaynağı hep hayatındadır ve bilir ki salağa yattığı sürece, doğru taktiklerle oynadığı sürece ne o ilgiden, ne de o insandan olacaktır.

Kadın erkek ilişkilerinin en hassas kısmıdır belki de arkadaşlık. Ateşle barutun tehlikeli dostluğu, kimi insanlara göre imkansızdır. Derler ki bir kadın ve bir erkek asla dost olamaz! Mutlaka bir tarafın hisleri, hormonları hareketlenir. İşte böyle insanlar, yukarıda bahsettiğim türden kadınlardır genelde. Çünkü onlar, hormonları hareketlenmiş arkadaşın ilgisini kaybetmemek adına salağa yatan ve bu yüzden asla karşı cinsle gerçek bir dostluk kuramayan özgüven yoksunu kadınlardır.

Olması gereken nedir, bu denge nasıl kurulur?

Atasözlerinden bu güne kadar yüzümüzü kara çıkaran olmadı. (bkz; Dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek köpek kovalamaz).
altına imzamı atar, 10 parmağımı birden basarım. Şimdi siz afedersiniz ayakkabılarını bağlarken memenizin götünüzün çatalını adamın ağzına sokarsanız, o adamın sizi yatırıp çatır çatır tıklattığını düşünmesine de engel olamazsınız. Bunun gibi bir çok ufak detay da erkek köpeğin aklının donuna inmesine neden olacaktır. Siz zaten içdürtüsel olarak biliyorsunuz bunları.

Bunları yapmadığınız halde hala sizi masumca seven bir adam varsa karşınızda, ona verdiğiniz değerin hatrına arkadaşlığı noktalamasanız da dostluk kıvamından uzaklaştırmalısınız. Aksi halde allah belanızı versin zaten.

Her şey yerli yerindeyse, muhabbet şahane, kafalar kafa tasının içinde, hormonlar olması gerektiği gibiyse tebrikler. Karşınızdaki dost ne sizin taktığınız yeşil küpeleri masumane de olsa kıskanacaktır, ne de yeni sevgilinize ondan daha çok ilgi gösterdiğiniz için şikayet edecektir. Üstelik doğasından ötürü Behlül'le ilişkiniz hakkında sizin göremediğiniz gerçekleri gösterebilecek, yaptığınız yanlışları da yüzünüze karşı söyleyebilecektir. Bundan iyisi şamda kayısı.

Peki Behlül Ne Der bu İşe?3 İhtimal var:

Birincisi; Behlül, Beşir'i bağrına basar. Sen yemek yaparken playstation oynayabileceği bir arkadaşı olduğu için allahına şükreder.

İkincisi; Behlül, Beşir'i kıskanır ama kıskançlığının yersizliğinden ötürü sesini çıkaramaz. Mesafeyi korur, durumu idare eder.

Üçüncüsü; Behlül kaçar.. ama önce döver, sonra kaçar.

4 yorum:

denizEMEK dedi ki...

ahahah :) tıklatmak :) tık tık tık tık...:))))) ırmak sen ölme e mi :)) yine dayanamadın araya sokuşturdun dimi :) ahaha

pıt pıt pıt pıt....

wicca dedi ki...

ahaha
Deniz geçem gün postaneden dönüyorum, seyyar satıcının elinde bir oyunca zıplıyor. bil bakalım ne?
ahaha
ama cidden yazarken aklıma gelmemişti. yemin olsun, sevdiğime sarılmak nasip olmasın ki:P

wimparella dedi ki...

ateşle barut yan yan durmamıştı güzelde olmuştu..sonra sertap çalmıştı "ateşle barut ah yan yana durmaz gönül dilinden anla biraz"..

denizEMEK dedi ki...

ahaha seyyar satıcının sattığı şeyin bi de arkasında pompası var dimi :D